paleta kolorów

Jak prawidłowo dobrać kolorystykę strony?

Znaczenie koloru na stronie jest niezwykle ważne. Wysmakowany deseń o odpowiednim nasyceniu kolorystycznym może sprawić, że dana strona internetowa postrzegana będzie jako elegancka, nowoczesna, a co najważniejsze niepowtarzalna.

Paleta kolorystyczna strony internetowej powinna być zgodna z całą identyfikacją wizualną firmy. Kolorystykę strony najczęściej pobiera się z logo firmy klienta. Logo składa się zazwyczaj z jednego lub dwóch kolorów co w zupełności wystarcza jako podstawowa paleta barw strony. Aby ożywić stronę można dobrać 1-2 kolory uzupełniające. Wybrane 2-3 kolory powinny być dobrane na zasadzie kontrastu. Aby dobrze dobrać kolory warto wspomóc się stroną http://colorschemedesigner.com/. Po wprowadzeniu koloru, który jest w logo, należy wybrać kontrast. Dzięki temu otrzymamy gotowy duet kolorów do strony. Dodatkowo można dobrać kolorystykę do linków, tła strony, czy tekstów, eksperymentując z innymi ustawieniami Tetrad czy Analogic.

Koło Kolorów – do czego się go używa?

Jak powiedział grafik współpracujący z Takectrl.eu Koło Kolorów AdobeKuler jest najlepszym programem do doboru palety kolorystycznej na stronę. AdobeKuler jest tym, który zawiera najwięcej funkcji i lepszego raczej nikt nie znajdzie. Biorąc pod uwagę fakt, że produkt stworzyła firma Adobe, która jest właścicielem najlepszego programu do obróbki zdjęć Adobe Photoshop nie ma w tym nic dziwnego.


Koło Kolorów AdobeKuler

Zdjęcia  a kolor na stronie

Zdarza się też, że firma posiada własne zdjęcia w materiałach marketingowych. Warto zastanowić się, czy nie wykorzystać takich zdjęć w wyborze kolorystyki i także wykorzystać je do designu strony.  Takie zdjęcia na pewno są spójne  z całą identyfikacją wizualną firmy. Kolorystykę ze zdjęcia możemy pobrać ponownie przy użyciu narzędzia AdobeKuler.

Korzystanie z tego typu narzędzi jak Koło Kolorów  AdobeKuler jest naprawdę bardzo pomocne w tworzeniu palety kolorystycznej do strony internetowej i nie tylko. Obecnie uważa się Koło Kolorów AdobeKuler za jedno z podstawowych narzędzi w pracy grafika.